Image

LECZENIE MEDYCZNE

W Klinice – trzeźwości odbywa się leczenie medyczne choroby alkoholowej, którego celem jest osiągnięcie stanu trwałej abstynencji przez osobę uzależnioną. Nasza placówka oferuje wsparcie farmakologiczne, które umożliwia skuteczne uwolnienie się z nałogu alkoholowego. Działania te opierają się na zastosowaniu leków, takich jak m.in. Esperal/Disulfiram. Terapia przy pomocy tych farmaceutyków, jest określana mianem awersyjnej. Polega ona głównie na wywołaniu wstrętu do spożywania napojów wysokoprocentowych. Jednym z najbardziej znanych i najczęściej wykorzystywanych do leczenia alkoholizmu medykamentów, jest lek o nazwie Naltrexone. Został on zarejestrowany do użytku, w 1984 roku, na terenie Stanów Zjednoczonych. Od tego czasu, wykorzystuje się go w farmakoterapii uzależnień. Jego działanie polega na zablokowaniu pewnych funkcji w mózgu, które powodują, że alkoholik odczuwa przyjemność z picia napojów wysokoprocentowych. Osoba z implantem nie widzi w efekcie sensu w dalszym spożywaniu alkoholu. W Klinice – trzeźwości otrzymasz skuteczną pomoc, w postaci leczenia medycznego przy użyciu wyżej wymienionych, oryginalnych medykamentów, które posiadają rekomendację Ministerstwa Zdrowia.

LECZENIE MEDYCZNESPECJALISTYCZNA POMOC DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU

Terapia antyalkoholowa, która prowadzona jest w naszej placówce medycznej cieszy się sporym zainteresowaniem. Jest to metoda skuteczna oraz bezpieczna dla zdrowia i życia każdej osoby. Farmakoterapia odbywa się przy pomocy oryginalnych leków Naltrexone i Disulfiram/Esperal. Specyfiki te, po implantacji lub wszyciu, towarzyszą pacjentowi przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu, nie ma on potrzeby pamiętania o regularnym przyjmowaniu medykamentów i nie posiada również możliwości nagłego zaprzestania farmakoterapii. Implantacja Naltrexone lub wszywka Disulfiram jest wykonywana tylko wówczas, gdy pacjent zostanie przez nas dokładnie przebadany i podda się procesowi detoksykacji organizmu. Tą drogą wykluczamy możliwość wystąpienia gwałtownych reakcji uczuleniowych czy nieprzewidzialnych skutków ubocznych oraz jesteśmy pewni, że osoba, poddająca się terapii jest stabilna zdrowotnie. Cała procedura medyczna przeprowadzana jest przez lekarza specjalistę, który posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami, zmagającymi się z chorobą alkoholową i potrafi otoczyć ich specjalistyczną opieką.

WYKORZYSTAJ SWOJĄ SZANSE I ZDECYDUJ SIĘ NA FARMAKOTERAPIĘ W KLINICE – TRZEŹWOŚCI

Zastosowanie oryginalnych, nowoczesnych i bezpiecznych leków oraz odpowiednia procedura medyczna, sprawiają, że każdy pacjent Kliniki - trzeźwości może skutecznie pozbyć się nałogu alkoholowego i żyć w trzeźwości. Wszystkie, wykonywane w naszej placówce zabiegi są na najwyższym poziomie i są objęte rękojmią. Do leczenia wykorzystujemy tylko oryginalne i legalne farmaceutyki. Każdy pacjent, przed podjęciem u nas leczenia choroby alkoholowej, otrzymuje pełne i bardzo szczegółowe informacje na temat wszystkich procedur medycznych oraz zasad podstępowania po ich zakończeniu. Prowadzimy zawsze szczegółową dokumentację medyczną, w której zawarte są opisy wszystkich etapów procesu terapii antyalkoholowej, jakiej poddawany jest nasz pacjent.